Barek na alkohol do salonu- jaki wybrać?

Barek jest znakomitym uzupełnieniem wyposażenia salonu, sypialni czy też kuchni. Pomimo tego, że jest kojarzony ze stylem retro, to jednak na rynku znajduje się wiele nowoczesnych odsłon tego mebla. Bogato wypełniony różnymi alkoholami barek, z pewnością zachwyci wszystkich gości, a do tego będzie oznaką luksusu i dobrego gustu swego właściciela. Na rynku dostępnych jest wiele modeli barków, różniących się od siebie konstrukcją, materiałem, kolorem, wielkością i oczywiście ceną. Na co zwrócić uwagę podczas jego wyboru?

Materiał wykonania barku

Na rynku znajdują się przede wszystkim modele drewniane i metalowe, cieszące się rosnącą popularnością. Wersje metalowe często zostały wyposażone w szklane blaty. Różnią się one wyglądem. Metal idealnie sprawdzi się do nowoczesnych przestrzeni, oprócz tego meble z niego wykonane są zazwyczaj tańsze, od masywnych drewnianych barków. Inną propozycją są barki stanowiące połączenie drewna i metalu.

Tradycyjny drewniany model będzie świetną opcją do klasycznych wnętrz. Ciekawym rozwiązaniem są wygodne w użytkowaniu meble na kółkach, które można bez problemu przemieszczać w dowolne miejsca.

Konstrukcja

W sprzedaży znajdują się barki z konstrukcją otwartą oraz zamkniętą. Przeważnie zamykana jest jedynie jego część w postaci półek czy szuflad. Znaleźć można także konstrukcje półotwarte. Takie formy mają swoje zalety, gdyż przechowywane w nich rzeczy są bezpieczniejsze. Praktyczne są modele na kółkach składane, które zajmują po złożeniu niewiele miejsca.

Kształt

Producenci oferują barki prostokątne, jak i okrągłe na kółkach. Te drugie są mniej praktyczne, można je ustawić na środku pomieszczenia czy korzystać z nich, jak z tradycyjnego mebla.

Wielkość

Wersje bez kółek są o wiele większe, od przenośnych barków. Wytrzymują one spore obciążenie, a więc będą lepszą opcją, jeśli chce się przechowywać w barku sporą ilość alkoholu. Te na kółkach są praktyczne i łatwe w przemieszczaniu, mieszczą w sobie niewielką ilość rzeczy, aczkolwiek prezentują się efektownie.

Comments are closed.