Czego potrzebuje pracownik biurowy?

Przy długotrwałym siedzeniu na fotelu czy krześle obrotowym konieczne jest zadbanie o to, aby mebel był ergonomiczny, zapewniał wygodę i optymalne podparcie dla ciała. W przeciwnym razie trzeba liczyć się z dyskomfortem i dolegliwościami bólowymi, pogłębiającymi się problemami z kręgosłupem. Pracownicy biurowi bardzo często narzekają na ból pleców, który wynika właśnie z nieprawidłowo dobranego krzesła. Źle wyprofilowane, niedopasowane do sylwetki użytkownika, wymusza przyjmowanie przygarbionej pozycji, co w dłuższej perspektywie może nawet przyczynić się do zwyrodnień i nieodwracalnych skrzywień kręgosłupa.

Odpowiednio dobrane krzesło obrotowe to podstawa

Wiele osób spędza coraz więcej czasu w pozycji siedzącej, szczególnie pracownicy biurowi. Wiąże się to niestety z szeregiem nieprzyjemnych dolegliwości, ma destruktywny wpływ na kręgosłup czy stawy. Można jednak temu zaradzić, pamiętając o pewnych istotnych kwestiach, a jedną z nich jest dobranie odpowiedniego krzesła obrotowego. Do wyboru jest wiele rodzajów tego typu mebli, dzięki czemu każdy może dopasować je do swoich preferencji. Kluczowe będzie to, aby nie wybierać jednego uniwersalnego modelu dla wszystkich, ale kierować się swoimi indywidualnymi potrzebami. Dobre krzesło obrotowe to takie, które zostało dobrane do sylwetki jego użytkownika. Powinno mieć wysokie i stabilne oparcie, aby utrzymać plecy w optymalnej pozycji, bez garbienia się. Warto wybrać mebel z pełną regulacją – podłokietników, kąta pochylenia oparcia i wysokości siedziska.

krzesło obrotowe

Siedzisko krzesła obrotowego nie może być zbyt miękkie, zdecydowanie lepsze będzie twardsze i stabilne, co wpłynie korzystnie na kondycję kręgosłupa. Sprzyja to przyjmowaniu prawidłowej postawy ciała, co jednocześnie odciąży plecy i zmniejszy napięcie mięśni. Godne polecenia są krzesła obrotowe z amortyzacją siedziska, dzięki czemu kręgosłup będzie narażony na mniejsze przeciążenia. W sprzedaży dostępne są statyczne krzesła biurowe i fotele obrotowe na kółkach. W przypadku tych pierwszych można liczyć na atrakcyjną cenę, bogactwo kolorów i wzorów, brak konieczności składania. Jeśli komu zależy na większej swobodzie przemieszczania się po pomieszczeniu, to lepiej sprawdzi się fotel obrotowy. Można w jego przypadku regulować wysokość i kąt nachylenia. Tego typu meble są droższe, ale zdecydowanie wygodniejsze i zapewniające ciału lepsze podparcie. Dobre krzesło/fotel obrotowy powinien być przede wszystkim ergonomiczny, co z pewnością zagwarantuje komfort użytkowania.

Comments are closed.