Jak wybrać leżak ogrodowy?

Z roku na rok coraz większym zainteresowaniem i popytem cieszą się leżaki ogrodowe, dlatego są prezentowane w najszerszym spektrum. Wybór odpowiedniej opcji może być problematyczny, ponieważ w takiej obfitości różnych modeli łatwo się pogubić.

Rodzaje leżaków według materiału

  • Drewno używane do produkcji leżaków jest impregnowane środkami hydrofobowymi, dzięki czemu nie straszny mu deszcz, zachlapanie z basenu itp. Leżaki takie mogą być całkowicie drewniane lub posiadać drewnianą ramę i siedzisko pokryte tkaniną.
  • Zaletą leżaków metalowych jest możliwość łatwej regulacji i blokady kąta nachylenia oparcia, poziomu podnóżka, podłokietników. Jednak w upalne dni rama ma tendencję do szybkiego nagrzewania się, co nie zawsze jest przyjemne dla ciała. Takie modele są uzupełnione o siedziska wykonane z tkaniny, rattanu, a najdroższe produkty — z siedziskami wykonanymi ze skóry.
  • Leżaki plastikowe są najbardziej ekonomiczne i lekkie. Można dodać im trochę połysku, pokrywając je kratą lub tkaniną o szlachetnej fakturze.

Jak dobrać leżak ogrodowy?

  1. Wysokiej jakości i wygodny leżak ogrodowy musi być tak bezpieczny, jak to możliwe, aby wytrzymać wysoką wilgotność i zmiany temperatury otoczenia, ponieważ będzie on głównie znajdować się na zewnątrz.
  2. Leżaki ogrodowe powinny mieć lekką konstrukcję, aby można je było przenosić z miejsca na miejsce. Są one umieszczane na słonecznym trawniku, aby wygodnie korzystać z kąpieli słonecznych i powietrznych. Lub pod gałęziami dużego drzewa, aby przeczekać najgorętszą część dnia. W leżaku ogrodowym można wygodnie usiąść przy grillu, czekając na pyszne jedzenie.
  3. Należy zwrócić szczególną uwagę na podstawę i wytrzymałość górnej części. Tylko dzięki solidnej podstawie produkt będzie wygodny, trwały i bezpieczny dla zdrowia.
  4. Najczęściej konstrukcja pozwala na złożenie krzesła, dzięki czemu można je odłożyć do przechowania. Po złożeniu leżak ogrodowy zajmuje niewiele miejsca.
  5. Leżaki ogrodowe można unowocześnić i zmodernizować, aby były bardziej funkcjonalne. Mogą być one wyposażone w mechanizmy regulacyjne, które pozwalają na całkowite dopasowanie mebla do osoby.
  6. Można znaleźć modele wyposażone w dodatkowe funkcje zapewniające komfortowe użytkowanie, takie jak podłokietniki, parasole przeciwsłoneczne, kieszenie na rzeczy osobiste, kółka ułatwiające przemieszczanie i inne.

Comments are closed.