Jak wybrać odpowiedni narożnik do pokoju dziennego?

Nie każdy dysponuje przestronnym salonem, co niestety wiąże się z pewnymi ograniczeniami aranżacyjnymi. Niewielki metraż nie musi jednak przekreślać szansy na wstawienie funkcjonalnego narożnika. Obecnie można liczyć na szeroki wachlarz wyboru, dzięki czemu można bezproblemowo znaleźć mebel o kompaktowych wymiarach, który jednocześnie zapewni komfort użytkowania.

Narożnik w małym salonie? To możliwe!

Nawet w przypadku niewielkiego salonu możliwe jest użytkowanie narożnika, który sprawdzi się doskonale w tym pomieszczeniu. Ten rodzaj mebla zapewnia komfort użytkowania, wygodę, wygląda estetycznie i odznacza się praktycznością. Nie musi być wcale duży, w sprzedaży dostępne są też mniejsze modele, na które znajdzie się miejsce nawet w salonie o ograniczonym metrażu. Warto wybrać model o mniejszych gabarytach, najlepiej L-kształtny. Wbrew pozorom taki narożnik daje wiele możliwości aranżacyjnych, można też za jego pomocą oddzielić strefę jadalną od wypoczynkowej. Okazuje się, że kompaktowy narożnik zajmuje mniej miejsca niż sofa i fotel, sprawdź ofertę (sfmeble). Zawsze można wybrać model modułowy, po czym dowolnie go rozstawiać, zgodne ze zmieniającymi się potrzebami.

narożnik

W małych salonach liczy się każdy centymetr wolnej przestrzeni, dlatego wybór narożnika musi być dobrze przemyślny. Najlepiej sprawdzą się meble o prostej, geometrycznej formie, bez zbędnych zdobień. Nie mogą być zbyt masywne, bo wręcz zagracą pomieszczenie, utrudnią przemieszczanie się. Godne polecenia będą narożniki z ruchomymi zagłówkami, miękkim i wysuwanym siedziskiem. Znaczenie ma również kolorystyka mebla – w przypadku niewielkiego salonu zaleca się stawiać na jasne kolory, które rozjaśnią wnętrze i je optycznie powiększą. Można też wybrać narożnik w bardziej intensywnym kolorze, jeśli ściany i pozostałe elementy wyposażenia są utrzymane w stonowanej, neutralnej kolorystyce.

Co będzie istotne?

Przy wyborze narożnika do salonu powinno się zwrócić uwagę na rozmiar mebla, tkaninę obiciową, układ i dodatkowe funkcje. Rozmiar narożnika należy dobrać nie tylko do wielkości pomieszczenia, ale też do wzrostu użytkownika. Wysokim osobom można polecić mebel z głębokim siedziskiem, a przy niskim wzroście większą wygodę zapewni płytki narożnik. Oparcie powinno być stosunkowo wysokie, mile widziane będę też zagłówki z funkcją regulacji. Materiał, z którego zostało wykonane obicie narożnika, także ma duże znacznie i wpływa nie tylko na kwestię estetyki. Powinno ono być wytrzymałe, odporne na zabrudzenia i mechacenie się, łatwe w utrzymaniu w czystości.

Comments are closed.