Mały stół rozkładany – na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Stoły rozkładane zyskują coraz większą popularność i wbrew pozorom można je spotkać nie tylko w małych pomieszczeniach. Wysokiej jakości stoły rozkładane wykorzystywane są nie tylko w mieszkaniach prywatnych, ale również w biurach i lokalach gastronomicznych.

Dodatkowe funkcjonalności

Nowoczesne stoły rozkładane wyposażone są coraz częściej w dodatkowe funkcjonalności, które znacząco zwiększają ich możliwości. W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się modele, które pośrodku stołu mają specjalne półki. Mały stół rozkładany może być także wyposażony w praktyczne szuflady albo półeczki umiejscowione bezpośrednio pod blatem. Tego typu dodatki nie mają żadnego większego wpływu na aspekty wizualne, a co najważniejsze dzięki nim zdecydowanie łatwiej jest zachować porządek na stole. Sprawdź https://sfmeble.pl/c/stoly-rozkladane-do-jadalni.

Czym różnią się stoły rozkładane?

Stoły rozkładane różnią się między sobą przede wszystkim mechanizmem rozkładania. Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście dostawki boczne, dzięki którym można szybko poszerzyć powierzchnię stołu bezpośrednio na spodniej części głównego blatu. Dostawki boczne mogą być montowane jednostronnie i dwustronnie. Blat stołu można poszerzyć także za pomocą wkładek, które cieszą się dużym zainteresowaniem w przypadku stołów okrągłych. Nie można zapominać także o blatach na szynach, które dzięki zaawansowanym prowadnicom są bardzo wygodne w użyciu. Ostatnim rozwiązaniem są blaty z dodatkowymi nogami, które odpowiadają za stabilizację całej konstrukcji stołu. Jest to w chwili obecnej jedna z najrzadszych form rozkładania stołu.

mały stół rozkładany

Na jaki mechanizm postawić?

Mały stół rozkładany z szynami jest bardzo wygodnym rozwiązaniem zwłaszcza, jak w pierwszej kolejności stawia się na szybkość i łatwość poszerzania blatu. Największym minusem takiego rozwiązania jest oczywiście skrzynia mebla, która ogranicza miejsce pod stołem. Dostawki boczne są bardzo praktyczne i co najważniejsze nie wymagają użycia siły. Wsuwanie dostawek trwa kilkanaście sekund i jest to mechanizm niesłychanie prosty.

Jaki materiał?

Dobry stół rozkładany koniecznie musi być wykonany z wysokiej jakości materiałów. W obsłudze mechanizmu rozkładania najlepiej sprawdzą się stoły rozkładane wykonane ze stosunkowo lekkich materiałów. Nie można zapominać również o tym, że tylko trwałe i solidne materiały są w stanie zapewnić stabilność całej konstrukcji. Godne polecenia są stoły rozkładane drewniane, które wykonane są z twardej dębiny.

Comments are closed.