Szezlong

Wypoczynek po ciężkim dniu pracy w fotelu lub na kanapie? Czemu nie. Niektórzy jednak w tym celu wybiorą bardziej wyszukany mebel, jakim jest szezlong.

Mebel wypoczynkowy

Szezlong jest rodzajem mebla wypoczynkowego, który stopniowo powraca do łask. Pozwala stworzyć gustowny i ekskluzywny wystrój wnętrz. Szezlong to rodzaj pojedynczej sofy, przypominającej nieco wydłużony fotel. Mebel taki, w zależności od posiadanego rodzaju oparcia i kąta nachylenia pozwala na wygodny wypoczynek w pozycji półleżącej lub siedzącej. Szezlong to nietuzinkowy mebel, który pozwala urządzić tylko dla siebie ekskluzywny kącik. Szezlong to bardzo praktyczne i efektowne rozwiązanie, które pozwoli komfortowo wypocząć po męczącym dniu, poczytać książkę w wygodnej pozycji czy też w ciągu dnia krótko się zdrzemnąć. Szezlong jest bardziej regulowany niż sofa, dzięki czemu sprawdzi się w małych pomieszczeniach, natomiast w większych pozwoli na wydzielenie kącika do czytania lub wypoczynku.

szezlong

Dwa typy szezlongów

Szezlongi dzielą się na dwa rodzaje: niektóre przypominają tradycyjne sofy z dolnymi oparciami i idealnie nadają się do wygodnego wypoczynku na boku, czyli w pozycji półleżącej. Drugi kształt przypomina wydłużony fotel. Takie szezlongi posiadają wyższe oparcie i bardziej wyprofilowane siedzisko, które umożliwia osiągnięcie maksymalnego stopnia komfortu w pozycji siedzącej z prostymi nogami. Większość z nich nie posiada jednak podłokietników. Nieco futurystyczna forma tych mebli sprawia, iż doskonale wpisują się w nowoczesny styl. Szezlongi dostępne są w różnych stylach, kolorach i formach, a także w różnorodnych obiciowych materiałach, dzięki czemu łatwo jest dobrać model pasujący do indywidualnych oczekiwań i preferencji. Szezlong w formie narożnika modułowego jest bardzo wygodnym meblem, o interesującej wizualnie formie. Jest bardzo funkcjonalny i dobrze sprawdza się w rozmaitych aranżacjach. Taki mebel będzie się dobrze prezentował we wnętrzach klasycznych, jak również w pomieszczeniach bardziej nowoczesnych, na przykład inspirowanych loftem albo też minimalistycznych. Te szezlongi dostępne w pastelowych kolorach tapicerowane są tkaniną, co powoduje, że idealnie wpisują się w najnowsze trendy. Proste szezlongi z tkaniną obiciową w każdym wnętrzu wyglądają dobrze. Różne kolory tych modeli ułatwiają dopasowanie ich do stylu już urządzonego wnętrza.

Comments are closed.