Funkcjonalna szafka RTV

szafki rtv

Szafka RTV jest niezbędna w salonie i stanowi gustowny dodatek aranżacyjny. To mebel praktyczny, na którym ustawimy telewizor i dekoracje różnego typu. Jak wybrać szafkę RTV? Na co zwrócić uwagę? O czym pamiętać podczas zakupu?

Funkcjonalna szafka RTV

Dobierając szafkę RTV, pamiętajmy o tym, że może mieć także dodatkowe zastosowanie. Dobrą opcją jest dobranie mebla, który nie będzie jedynie eksponował telewizora. Sfmeble.pl oferuje funkcjonalne meble z dodatkowymi półkami, gdzie można przechowywać książki, kable, filmy DVD i inne przedmioty. Co ciekawe, niektóre szafki posiadają nawet półki, gdzie ustawimy eleganckie i designerskie dodatki aranżacyjne. W każdym momencie będziemy mieć je w zasięgu wzroku i doskonale urozmaicimy przestrzeń. Nowoczesna szafka RTV kupiona tutaj powinna cechować się:

  • praktycznością,
  • wygodą,
  • zachowaniem komfortu podczas oglądania TV,
  • łatwością czyszczenia,
  • odpornością na uszkodzenia,
  • dobrą jakością. 

Styl wnętrza

szafki rtv

Bardzo ważne jest to, aby szafkę RTV dobrać do stylu wnętrza i innych elementów wyposażenia. Taki mebel znajduje się zazwyczaj w samym centrum pokoju, dlatego stanowi jeden z głównych punktów aranżacyjnych. Nie może zatem zbytnio wyróżniać się na tle innych mebli i odstawać od reszty. Dobrać możemy taką szafkę w komplecie z innymi meblami lub dopasować ją pod względem kolorystycznym do wnętrza. Do niewielkiego pokoju nadadzą się jasne kolory, dzięki czemu optycznie powiększymy pomieszczenie. W wielu miejscach sprawdzą się klasyczne odcienie brązu lub czerni. 

Wysokość szafki RTV

Szafka RTV ma nie tylko ładnie się prezentować, lecz także powinna bazować na praktyczności. Niezwykle ważnym parametrem jest tutaj wysokość mebla, którą dopasować warto do komfortu oglądania telewizji. Pamiętajmy o tym, żeby szafka nie była zbyt wysoka. Optymalny poziom to ok. 50-60 cm. Aspekt ten wiąże się też z wysokością kanapy. Jedno jest pewne – za wysoko położona telewizja wpływać będzie na nasz dyskomfort. Ustawienie szafki wymaga tego, aby podczas oglądania TV nie trzeba było za wysoko podnosić głowy. Okazuje się, że im większy telewizor zamierzamy kupić, tym niższą szafkę warto dobrać. 

Zakup szafki tego typu wbrew pozorom jest nie lada wyzwaniem. Zwróćmy uwagę na własne preferencje i dopasowanie mebla do całej aranżacji wnętrza. Praktyczne modele mają dodatkowe półki, gdzie postawimy przydatne gadżety. 

Funkcjonalna szafka RTV
Przewiń na górę