Jak znaleźć właściwy wieszak na ścianę?

wieszak ścienny

Pozornie łatwe zadania często okazują się przysparzać najwięcej trudności. Tak też bywa z wyborem wieszaka na ścianę. Bardzo wielu ludzi, idąc do sklepu, nie ma jasno określonych oczekiwań co do tego produktu. Jak to się kończy? Wyborem pierwszego lepszego, który często po powrocie do domu, okazuje się nietrafionym zakupem. Jak więc tego uniknąć? Jakie cechy powinien mieć idealny wieszak na ścianę?

Jakie cechy powinien posiadać wieszak ścienny?

Wybór wieszaka na ścianę może przysparzać wielu problemów. Zwłaszcza biorąc pod uwagę ogromny ich wybór. Przed dokonaniem zakupu, warto jest jednak zastanowić się nad tym, jakie powinien on spełniać oczekiwania. Do podstawowych kryteriów należą cechy takie jak:

  • rozmiary – wielkość wieszaka na ścianę powinna być uzależniona od tego, ilu domowników będzie z niego korzystać;
  • materiał wykonania – niektóre z nich, np. drewno mogą posłużyć przez lata. Dlatego też warto zaopatrzyć się w mebel, który nie tylko będzie ładnie wyglądać, ale będzie wykonany z solidnego materiału;
  • funkcjonalność – na tą cechę wpływa obecność dodatkowych schowków, półek i szuflad na klucze;
  • rodzaj uchwytów – wpływają one na sposób używania wieszaka. Uchwyty mogą być zakończone haczykami, drążkami lub jednym słupkiem, na którym można powiesić wieszaki ubraniowe;
  • mocowanie – zbyt słabe może przyczynić się do tego, że mebel nie będzie trzymał się ściany. Za najlepsze uchodzą mocowania za pomocą wkrętów, które wwierca się w ścianę.
wieszak ścienny

Wieszak ścienny – jaki materiał będzie najlepszy?

Na rynku nie brakuje różnych modeli wieszaków na ścianę. Wystarczy przejść się do sklepu meblowego, aby się o tym przekonać. Wśród najpopularniejszych modeli, niezmiennie od kilku lat królują:

  • Wieszaki metalowe – ich dużą zaletą jest fakt, iż są one niezmiernie lekkie. Powieszone na ścianie, są eleganckim dodatkiem do wnętrz urządzanych w niemalże każdym stylu. Dlatego też cieszą się tak dużym powodzeniem;
  • Wieszaki drewniane – klasyczne wieszaki przywodzą na myśl odrobinę luksusu, aczkolwiek trzeba liczyć się z tym, że trochę one ważą. Ich dużym plusem jest przede wszystkim trwałość. Świetnie sprawdzają się we wnętrzach w stylu skandynawskim, industrialnym, glamour, czy vintage.
  • Wieszaki plastikowe – tanie, łatwe w montażu. Nie brakuje wśród nich nowoczesnych oraz futurystycznych modeli. Zaskakują kolorowym designem oraz bogactwem form. Koniecznie sprawdź ofertę sf meble.
Jak znaleźć właściwy wieszak na ścianę?
Przewiń na górę