Na co zwrócić uwagę wybierając fotel tapicerowany?

fotel tapicerowany

Nowy fotel tapicerowany jak łatwo się domyślić nie należy do najtańszych wydatków, dlatego też przy jego wyborze należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów. Producenci oferują fantastyczne meble tapicerowane, które różnią się między sobą nie tylko formą i kolorystyką, ale również nietypowymi rozmiarami i gamą materiałów o rewelacyjnych parametrach użytkowych.

Wytrzymała skóra naturalna

W pomieszczeniach urządzonych w klasycznej stylizacji najlepiej sprawdzą się fotele tapicerowane, które wykonane są ze skóry naturalnej. Godne polecenia są przede wszystkim modele w których wykorzystano skórę bydlęcą. Coraz większą popularność zdobywają także fantastyczne meble ze skóry owczej. Materiały te mogą pochwalić się nie tylko rewelacyjnymi walorami estetycznymi, ale również wysoką odpornością na plamy i zabrudzenia. Osoby, które nie chcą marnować całego dnia na czyszczenie mebli tapicerowanych, powinny postawić właśnie na wysokiej jakości skórę naturalną.

fotel tapicerowany

Na jakie tkaniny postawić?

Osoby, które poszukują alternatywy dla skóry naturalnej mają bardzo szerokie pole do popisu. Na półkach sklepowych dostępne są fotele ze sztruksu, weluru, a także modele, w których wykorzystano specjalną powłokę aqua clean. Największym atutem nowoczesnej powłoki aqua clean jest oczywiście to, że wszelkie zabrudzenia można pozbyć się za pomocą mokrej ścierki. Jest to najlepszy wybór dla rodzin z małymi dziećmi albo dla osób, które w domu trzymają zwierzęta. W Polsce coraz większą popularność zdobywa także ekoskóra.

Na co zwrócić uwagę przy zakupach?

Jednym z najważniejszych parametrów na który należy zwrócić uwagę jest jakość materiałów. Jeżeli chodzi o skórę, to uważać należy przede wszystkim na to, czy nie jest ona popękana i poprzecierana. Wysokiej jakości skóra naturalna powinna być gładka, lśniąca i dość miękka w dotyku. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, aby zwrócić uwagę także na zapach skóry. Jeżeli fotel tapicerowany posiada drewniane elementy (poręcz, oparcie itp.), to warto zwrócić uwagę na gatunek zastosowanego drewna oraz na to, czy nie występują słoje. Najlepszym wyborem są fotele w których drewniane elementy są zabezpieczone specjalnym lakierem. Na samym końcu należy wspomnieć o tym, że skórzany fotel tapicerowany wymaga systematycznej pielęgnacji, dlatego też warto postawić na specjalne preparaty do natłuszczania skóry.

Na co zwrócić uwagę wybierając fotel tapicerowany?
Przewiń na górę