Jakie są najpopularniejsze rodzaje zegarów ściennych?

zegary ścienne

Zegary ścienne można oczywiście podzielić na modele z tradycyjną tarczą ze wskazówkami oraz modele z tarczą cyfrową. Warto jednak wyraźnie zaznaczyć, że podział zegarków ściennych jest zdecydowanie bardziej skomplikowany, dlatego też warto dowiedzieć się o nich nieco więcej.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje zegarów na ścianę?

Największym zainteresowaniem cieszą się mechaniczne zegary ścienne, które napędzane są oczywiście przez zespół kół zębatych wprawianych w ruch za pomocą sprężyn. Mechanizm działania zegarków tego typu jest najbardziej klasyczny i pierwszy raz wykorzystany został setki lat temu w Chinach. W nowoczesnych salonach doskonale sprawdzą się zegarki z balansem albo charakterystycznym wahadłem. Z miesiąca na miesiąc coraz większą popularność zyskują zegary kwarcowe, które także wyposażone są w tarcze i wskazówki. Mechanizm poruszania się wskazówek opiera się tym razem nie na kołach zębatych, ale na impulsie elektrycznym, który przesyłany jest z baterii. To właśnie za pomocą elektryczności wywoływane są widoczne drgania poszczególnych wskazówek. Najbardziej zaawansowane technologicznie są zegary cyfrowe, które doskonale sprawdzą się nie tylko w kuchni, ale również w salonie. Modele tego typu zamiast zwykłej tarczy posiadają charakterystyczny wyświetlacz, na którym widać liczby cyfrowe.

zegary ścienne

Analogowy czy cyfrowy zegar na ścianę?

Wybór konkretnego modelu w dużej mierze zależy od swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Wybór zależy także od wystroju mieszkania oraz od aktualnych trendów. Jeżeli pomieszczenie urządzone jest w stylu nowoczesnym, to najlepiej postawić na klasyczny zegar mechaniczny z wahadłem. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby poszukać modelu cyfrowego, a takie kupisz w https://www.sfmeble.pl/c/zegary-akcesoria-salon. W salonach urządzonych w klasycznym stylu bardzo często można spotkać zegary retro i bogato zdobione dodatki.

O czym należy pamiętać?

Jeżeli chodzi o dokładność mierzenia czasu, to zdecydowanie lepszymi parametrami mogą pochwalić się zegarki cyfrowe. Doskonale sprawdzą się one przede wszystkim w minimalistycznych pomieszczeniach. Pamiętać należy jedynie o tym, że nowy zegar powinien idealnie pasować odcieniem do aranżacji danego pomieszczenia. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie wybrać zegar do mieszkania mogą zawsze skorzystać z fachowego doradztwa projektanta wnętrz. Jak wspomniano powyżej warto także śledzić aktualne trendy.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje zegarów ściennych?
Przewiń na górę