Stoły z drewna

Jak wiadomo stół to najważniejszy mebel w domu. To przy nim spotykamy się z rodziną i przyjaciółmi, przy nim rozmawiamy, pijemy kawę, bawimy się. W ostatnim czasie, bardzo dużą popularnością cieszą się stoły z drewna. Jest to świetna opcja zarówno do ogrodu jak i do domu. Cechują się przede wszystkim unikatowym wyglądem i dużą wytrzymałością. Drewniany stół jest bardzo uniwersalny, gdyż wygląda rewelacyjnie i pasuje do każdej aranżacji. Wielki stół z drewna, posiadający w sobie wieloletnią historię, z pewnością przykuje uwagę gości.

Zalety drewnianych stołów

Stoły z drewna posiadają ogromną ilość zalet. Poza niesamowitym designem charakteryzują się:

  • unikalnością, gdyż każdy stół wykonany jest z innego drzewa,
  • adaptacją niezależnie od aranżacji naszego wnętrza,
  • wysoką wytrzymałością, dzięki której zachowują swój wspaniały wygląd,
  • są zdrowe, gdyż drewno posiada zdolność regulowania wilgotności powietrza.

Stół drewniany, z pewnością zafascynuje gości i spełni nasze oczekiwania. Jego cena jest zdecydowanie wyższa niż standardowego stołu, jednak biorąc pod uwagę jego zalety i unikatowość jest to całkowicie zrozumiałe.

stoły z drewna

Jaki stół drewniany wybrać?

W zależności od preferencji i miejsca postawienia stołu, istnieje bardzo dużo opcji wyboru. Są to przede wszystkim duże stoły kuchenne, których zastosowania ciężko zliczyć. W przypadku mniejszych stolików kawowych i do pokoju, świetną opcją mogą być stoły z plastrem drewna. To bardzo drogie rozwiązanie, ale jego niesamowity wygląd przyciąga klientów i zachęca do kupna. Jeśli stół ma stać w ogrodzie, tu również nie ma problemu z wyborem. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów drewnianych stołów ogrodowych, o różnych właściwościach, kolorach i rozmiarach. Stoły te charakteryzują się jeszcze większą wytrzymałością, gdyż są przystosowane do działania szkodliwych czynników jak słońce, deszcz i temperatura.

Wspólną cechą wszystkich drewnianych mebli w tym stołów jest wysoka cena. Nie bierze się ona znikąd, gdyż produkcja takiego stołu wymaga dużo większej uwagi i czasu. Samo drewno również jest drogim materiałem, szczególnie w przypadku dębu. Biorąc jednak pod uwagę wymagany czas i pracę do przeistoczenia drzewa w stół cena jest jak najbardziej adekwatna. Jeśli stawia się głównie na unikalny wygląd, jakość i wytrzymałość jest to świetne rozwiązanie.

Comments are closed.