Drewniane biurko dla dziecka? – jak wybrać.

biurko drewniane

Wraz z końcem wakacji w głowach rodziców pojawiają się myśli nad potencjalnymi zmianami w pokoju dziecka. Często, aby dziecko dobrze wkroczyło w nowy rok, rodzice decydują się na remont. Wymiana zasłon, odświeżenie ścian, czy nowe plakaty na ścianach. A także biurko. Jak można o nim zapomnieć? Jest to centralny punkt w pokoju każdego młodego ucznia i dlatego też warto zadbać o to aby ów punkt, był jak najlepiej dobrany. Jak więc wybrać dobre biurko drewniane dla dziecka?

Biurko drewniane dla dziecka – na co zwrócić uwagę?

Podstawową kwestią podczas zakupu takie biurka drewnianego jest wysokość. Dzieci muszą mieć zapewniony odpowiedni komfort nauki. Jednocześnie należy mieć na uwadze ich zdrowie. Zbyt niskie biurko, wyraźnie utrudniało by działania przy nim, a w dłuższej perspektywie, mogłoby doprowadzić do np. różnych schorzeń pleców. Za wysokie biurko z kolei będzie nie wygodne i dziecko będzie zmuszone podwyższyć się na siedzeniu np. przez podłożenie sobie czegoś. To również może mieć destrukcyjny wpływ na kondycje jego pleców. 

Odpowiednia wysokość biurka drewnianego dla dziecka powinna wahać się od 55cm (1,2m wzrostu) do nawet 80 cm (1,8m wzrostu).

Należy też wziąć pod uwagę co twoje dziecko będzie robić przy takim biurku. Jeśli bowiem, będzie korzystać z komputera, nie warto oszczędzać na wielkości. Komputer, niezależnie czy laptop czy komputer osobisty, zajmuje przestrzeń. Niezbyt wygodne będzie odrabianie lekcji pisemnych, jeśli obok znajdzie się przeszkadzający w swobodzie pisania sprzęt. Ponadto, chodzi też o zdrowie dziecka. Monitor, ze względu na potencjalne choroby, schorzenia oczu, powinien znajdować się ok. 50cm od oczu dziecka. Dzięki temu, korzystanie z niego nadal będzie wygodne, a młody użytkownik, nie będzie narażony na potencjalne ryzyko. 

Teraz, każdy rodzic chcący zakupić nowe biurko do pokoju swojej pociechy, będzie wiedział o tym jakie są istotne kwestie. Na co zwracać uwagę, żeby później nie musieć zwracać towaru do sklepu. Bo dobre biurko drewniane to inwestycja na wielu różnych polach.

Drewniane biurko dla dziecka? – jak wybrać.
Przewiń na górę