Stół okrągły rozkładany – kiedy może się przydać?

Stół okrągły rozkładany może okazać się przydatny na przykład w sytuacjach, gdy spodziewamy się gości. W takich sytuacjach stół używany na codzień może okazać się po prostu za mały. 

Stół okrągły rozkładany – zalety

Niewątpliwe dużą zaletą rozkładanych stołów okrągłych jest ich owalny kształt. Okrągły stół to możliwość usadzenia przy nim wielu osób, z których żadna nie będzie musiała siedzieć na rancie. Co więcej, nikt nie poczuje się urażony faktem, iż został posadzony przy krótszej części stołu, ponieważ w przypadku stołów owalnych takiej części nie ma.

Stół okrągły rozkładany daje dużą swobodę organizowania różnego rodzaju uroczystości rodzinnych oraz towarzyskich, ponieważ można przy nim pomieścić wiele osób, a także naczynia z jedzeniem. Co więcej, tego rodzaju stoły znajdują zastosowanie także w przypadku różnych konferencji oraz spotkań biznesowych. 

Jak wybrać stół okrągły rozkładany?

Należy wiedzieć, iż duże znaczenie mają tutaj kwestie techniczne. Dobrym wyborem są stoły okrągłe z wkładkami w środku, dzięki czemu z okrągłego kształtu można zrobić owalny poprzez wydłużenie. Niektóre stoły posiadają nawet kilka wkładek, dzięki czemu powiększenie stołu można stopniować i zwiększyć go nawet kilkukrotnie.

Dzięki temu w przypadku wielu mebli ze stołu odpowiedniego dla 4 osób można zrobić stół mieszczący nawet kilkanaście osób. Warto jednak pamiętać, że w przypadku takich mebli bardzo istotna jest jakość stołu, jego wykonanie oraz materiał, z którego stół został zrobiony.

W przypadku słabych stołów konstrukcja może nie wytrzymać ciężaru naczyń i potraw po rozłożeniu i zwyczajnie ulec zniszczeniu. Z tego też powodu warto wybierać stoły o mocnej konstrukcji, które są zrobione z materiałów odpornych na zniszczenie. Warto zwrócić uwagę także na wszystkie łączenia oraz miejsca, w których stół był klejony. 

Stół okrągły rozkładany – kiedy może się przydać?
Przewiń na górę