Stół drewniany w roli głównej. Pomysły na nietuzinkową aranżację

Podczas gdy trendy w designie ulegają ciągłym zmianom, wykonane z naturalnych materiałów meble niezmiennie pozostają modne. Hebanowy lub klonowy, surowy bądź powleczony warstwą farby, gładki albo o nieregularnej fakturze – stół drewniany to klasyk, który pasuje do wszystkiego.

Fenomen drewnianego stołu polega na tym, że jest sprzętem uniwersalnym i ponadczasowym. Wnętrze industrialne, retro czy utrzymane w estetyce prowansalskiej – mebel z naturalnego materiału doskonale odnajdzie się w każdym z nich. Jak dobrać stół w taki sposób, by nienagannie komponował się z dominującą pomieszczenie stylistyką i jednocześnie stanowił wyraz ponadprzeciętnej kreatywności projektanta?

Stół vintage w nowoczesnym wnętrzu

Ogromnym atutem współczesnych aranżacji wnętrzarskich jest, pozostawiająca szerokie pole dla inwencji twórczej architektów niejednolitość. Łączenie pozornie niemających wiele wpółnago elementów nie jest dziś niczym niezwykłym. Istnieją style, które wręcz oparte są na koncepcie zestawiania przeciwieństw. Drewniany stół retro, usytuowany w sercu nowomodnej jadalni bądź salonu to przełamujące konwenanse, odważne rozwiązanie, które ożywi pomieszczenie niesztampową tonacją.   

Drewniany stół – podstawa aranżacji scandi boho

Surowe, naturalistyczne wnętrze, utrzymane w chłodnych jasnych barwach połączone z artystycznym nieładem pełnym intensywnych kolorów i orientalnych dekoracji. Zdawałoby się niemożliwe połączenie stylu skandynawskiego i boho podbija serca miłośników pięknych wnętrz. Podstawą hybrydowej estetyki są wykonane z materiałów pochodzenia naturalnego meble.

Stół drewniany to element absolutnie konieczny, którego nie sposób pominąć podczas wyposażenia łączącego dwa różne nurty wnętrza. Ustawiony w centralnej części pomieszczenia, wykonany z sosny, jesionu czy dębu blat sprawi, że aranż nabierze przytulnego ciepła.  

Stół drewniany w roli głównej. Pomysły na nietuzinkową aranżację
Przewiń na górę