Jakie meble do przedpokoju wybrać?

meble do przedpokoju

Przedpokój – wizytówka każdego domu. Jest to pierwsze miejsce, które po wejściu do mieszkania zobaczą Twoi goście. Z tego właśnie powodu meble do przedpokoju powinny być reprezentatywne. Z naszego artykułu dowiesz się jak urządzić jednocześnie funkcjonalny i przyjemny dla oka przedpokój. 

Zasady, którymi warto się kierować podczas wyboru mebli

Po pierwsze meble do przedpokoju powinny tworzyć spójną całość z podłogą oraz kolorem ścian. Dodatkowo ważne jest też, aby swoją stylistyką nawiązywały do reszty mieszkania. Czy w Twoim mieszkaniu nie ma zbyt wiele miejsca do przechowywania rzeczy? Jeśli tak, to warto w takim razie warto wybrać meble tworzone pod konkretny wymiar. Zwróć uwagę również na z jakich materiałów meble zostały wykonane. Meble do przedpokoju koniecznie muszą być odporne na wilgoć i zarysowania. Dobrym wyborem będzie tworzywo sztuczne, solidne płyty, aluminium, stal chromowana lub stal nierdzewna. Wiele osób w ostatnich lata stawa na białe meble, jest to dobry wybór w przypadku małych przedpokoi, ponieważ powiększą one optycznie całe pomieszczenie. 

Must have, czyli szafa do przedpokoju 

meble do przedpokoju

W wielu przedpokojach można znaleźć zagłębienia czy też wnęki. Super będzie jeśli wykorzystasz tę powierzchnie i zaprojektujesz w niej szafę. Najlepszym wyborem będzie szafa robiona pod wymiar, wykorzystanie każdego wolnego centymetra jest szczególnie ważne w przypadku małych mieszkań. Szafa zaprojektowana od samej podłogi, aż po sufit jest niezwykle praktyczna, ponieważ pozwoli pomieścić w niej naprawdę wiele rzeczy. Najlepiej będzie jeżeli w szafie przedpokojowej będziesz w stanie schować ubrania wierzchnie, odzież, której akurat w danym sezonie nie używasz, sprzęty domowe takie jak odkurzacz czy deska do prasowania oraz używany sprzęt sportowy jak na przykład paletki do tenisa, piłki. Dobrze by było gdyby taka szafa posiadała jeszcze duże szuflady pozwalające na przechowywanie na przykład środków do pielęgnacji obuwia, akcesoria czy torebki. 

Jakie meble do przedpokoju wybrać?
Przewiń na górę