Kiedy przyda się fotel uszak?

fotel uszak

Fotel uszak to z jednej strony klasyka, natomiast z innej popularny mebel, jaki aktualnie przeżywa następny boom. Jeśli planujemy mieć go we własnym wnętrzu, mamy rzeczywiście duże pole do popisu. Jakie typy uszaków mamy do doboru? Do którego pomieszczenia niezwykle pasuje tego rodzaju fotel? Ile powierzchni musimy zająć, aby móc go wnieść do pokoju?

Jak wygląda fotel uszak?

Jeżeli idzie o fotel uszak, to jest to teraz niezwykle popularny, charakterystyczny i ceniony rodzaj fotela. Mnóstwo osób wie idealnie, czym jest fotel uszak i choćby się nad ową rzeczą nie zastanawia. Natomiast dla porządku musimy go sobie określić. Na pewno fotel uszak jest duży, jednak już nie przesady. Ma siedzenie wygodne, wsparcie duże z niezwykle charakterystycznymi uszkami i również podłokietnikami. Wsparcie jest odrzucone nieco w tył, co powoduje, iż na fotelu w tym rodzaju rozsiąść można się niezwykle komfortowo.

Fotel uszak – wzornictwo bez ograniczeń

Kolorowe pokrycia specyficzne dla XVI wiecznej Anglii wymieniono dzisiaj spójną dzianiną welurową z dużym przebiciem po zewnętrznej stronie. Takie uzupełnienie fotela stało się w ostatnim czasie niezwykle popularne. Dzięki niemu fotel uszak zyskuje oryginalnego kształtu, zarazem nie przygniatając przepychem wzorów oraz odcieni. Pragnąc uczynić własne pomieszczenie też bardziej przytulnym, należałoby powrócić do klasyki, fotele w pepitkę nigdy nie wychodzą z mody natomiast czarno-biały wzór łączy się oczywiście do każdego wyglądu.

fotel uszak

Fotel uszak w salonie

Fotel uszak w salonie to designerski klasyk. Idealnie zapisuje się w kompozycje przemysłowe, prowansalskie, tradycyjne, glamour, natomiast choćby boho. Powoduje, iż pomieszczenie zyskuje klasy oraz wytworności. Siedzi się w nim komfortowo ze względu na odpowiednio wyprofilowanie wsparcie i specyficzne „uszy”, jakie pozwolą wesprzeć głowę oraz zabezpieczają przed przeciągami. Uszak w salonie stoi od lat, natomiast dokładnie od wieków. Jego pierwsze modele powstały w XVII wieku. Do dzisiaj niezdecydowaną rzeczą jest kolebka fotela – Francja czy Anglia.

Kiedy przyda się fotel uszak?
Przewiń na górę