Płomień palącej się świecy uspokaja, odpręża i wprowadza w romantyczny nastrój. A w połączeniu z oryginalnym świecznikiem, świeca staje się stylowym elementem wnętrza. Trudno oderwać wzrok od płomienia. Właściwie wybrany dekoracyjny świecznik może być elegancką ramą dla ognia, odbijając światło od ścian i dając blask różnym odcieniom i mieniącym się kolorom.
Świeczniki we wnętrzu
Istotą każdego świecznika jest bezpieczne trzymanie świecy, ochrona mebli przed ogniem, piękna otoczka dla płomienia. Możesz wybrać spośród następujących typów świec, które są rozdzielone w zależności od miejsca ich umieszczenia. Wymiary i kształt świeczników dobieramy w zależności od ich przeznaczenia. W czasach, gdy nie było prądu, głównym źródłem światła były świece. Montowano je na żyrandolach, na podłodze, na meblach.
Teraz świeczniki pełnią funkcję dekoracyjną. Ozdabiają wnętrze, a także pomagają stworzyć romantyczną, czarującą atmosferę.
Świece i świeczniki można spotkać w kilku pomieszczeniach:
- salony, sypialnie w domu,
- stoły do jadalni w kawiarniach, restauracjach,
- półki ścienne, specjalne nisze w pomieszczeniach biurowych.
Służą do stworzenia romantycznej, ciepłej atmosfery sprzyjającej przyjemnej rozrywce, nieskomplikowanej rozmowie.
Wiszące świeczniki
Zdobią one strefy fotograficzne na urodziny, sale na wesela, tereny rekreacyjne w restauracjach.
- Wysokie świeczniki zdobią lustra, obrazy, ramki na zdjęcia, panele na półkę, szafkę nocną, stół,
- Produkty wykonane w formie szkła, możesz udekorować sypialnię, lub zrobić wykwintną dekorację na tacy do salonu,
- Oryginalnie prezentuje się stylowy świecznik ze słoika, który będzie dobrze wyglądał w łazience (jest stabilny, wykonany z wytrzymałego szkła),
- Metalowe kandelabry są trwałe, niezawodne, można nimi ozdobić świąteczny stół, kominek.
Materiały świeczników
Stylowe świeczniki wykonane są z drewna, metalu, ceramiki, szkła. Mogą to być zarówno proste produkty (na przykład szklany pojemnik w formie niskiego szkła lub wazonu), jak i prawdziwe dzieła sztuki, wykorzystujące metale szlachetne i kamienie.
Najwcześniejsze świeczniki były wykonane z gliny. Później do tych celów zaczęto używać srebra, miedzi, mosiądzu, a nawet złota. W końcu materiały powinny być nie tylko piękne, ale mieć wytrzymałość, odporność na wysokie temperatury.