Podkładki na stół czyli wyjątkowe urozmaicenie jadalni

podkładki na stół

Dekorując przestrzeń w swoim domu, najważniejsze jest połączenie walorów estetycznych z funkcjonalnością, aby pobyt w danym pomieszczeniu był zarówno przyjemny, jak i pożyteczny. Aby zadbać o porządek na stole w jadalni, czy innym pokoju idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie podkładek na stół, które ochronią blat stołu przed ewentualnymi zabrudzeniami, czy uszkodzeniami spowodowanymi chociażby gorącym obiadem.

Jakie podkładki na stół wybrać?

Decydując się na zakup podkładki,warto wziąć pod uwagę kilka aspektów, takich jak funkcjonalność, materiał, z którego są wykonane, wygląd i przeznaczenie podstawki. Aby wybrać odpowiednią podkładkę na stół, na początku wypadałoby poznać wszelkie rodzaje tych podkładek.

podkładki na stół
  • podkładki plastikowe  – najzwyklejsze podkładki stosowane w wielu domach. Dużą zaletą takich podkładek jest to, że łatwo usunąć z nich zabrudzenia. Są również stosunkowo tanie. Po dłuższym użytkowaniu mogą one jednak wyblaknąć bądź ulec zniszczeniu;
  • podkładki z włókien – charakteryzują się eleganckim wyglądem, który z pewnością przykuje uwagę odwiedzających Cię gości, czy rodziny. Problemem może jednak być czyszczenie takiej podkładki. Ze względu na sposób jej wykonania resztki jedzenia mogą wejść pomiędzy włókna i trzeba się trochę bardziej wysilić, aby je wyciągnąć;
  • podkładki korkowe – jest to bardzo praktyczne rozwiązanie ze względu na dużą trwałość materiału, z jakiego są wykonane. Co więcej, idealnie spisują się pod gorące naczynia. Do wad takich podkładek należy zaliczyć problemy związane z wodą, gdyż materiał bardzo długo się suszy, a podkładka może utrzymać wilgoć przez długi czas;
  • podkładki talerzowe – podkładki te fantastycznie spisują się pod talerze ze względu na ich okrągły kształt. Z ich udziałem można stworzyć piękne aranżacje stołu. Po spożyciu posiłku podkładki wystarczy przepłukać wodą z odrobiną płynu do naczyń.

Inne zastosowania podkładek

Chociaż podkładki na stół kojarzą się głównie z podawaniem na nie posiłku, mogą one pełnić również wiele innych funkcji. Podkładki świetnie spiszą się również w roli:

  • podstawek do świec,
  • tac do przenoszenia naczyń,
  • miejsca na kwiaty,
  • podkładki na drobne rzeczy (np. cukierki, ciastka).

Dlaczego warto kupić podkładkę?

Odpowiednio dobrana podkładka na stół z pewnością nada przestrzeni wyjątkowej elegancji i unikalnego nastroju. Co więcej, zapewni dodatkową ochronę stołowi, dzięki czemu posłuży on znacznie dłużej.

Podkładki na stół czyli wyjątkowe urozmaicenie jadalni
Przewiń na górę