Rozkładany stół — oszczędność miejsca

Problem ograniczonej wolnej przestrzeni jest niestety bliski dużej liczbie osób. Stół jest jednym z głównych atrybutów mebli i trudno jest się bez niego obejść w codziennym życiu. Nie zawsze jest możliwość kupienia dokładnie tego, co chcemy. Problem braku miejsca ogranicza nas w wyborze kształtu i wielkości. Stół rozkładany to świetny sposób na rozwiązanie tego problemu.

Może reprezentować różne wzory — książkę lub transformersa. Za pomocą dodatkowych modułów lub specjalnych mechanizmów blat zwiększa swoje rozmiary.

Takie modele można spotkać jako powierzchnie robocze lub jadalne, w sklepach lub marketach. Zakres ich zastosowania jest dość szeroki, a różnorodność mechanizmów i wariantów modeli pozwala wybrać to, czego potrzebujesz.

Zalety stołów rozkładanych do kuchni

Meble rozkładane mają wiele zalet, które w dużej mierze decydują o ich popularności. Główne z nich to:

  • używanie w razie potrzeby;
  • oszczędność wolnej przestrzeni po złożeniu;
  • duża powierzchnia robocza, jadalna lub handlowa w formie rozłożonej;
  • ma różnorodne kształty;
  • posiada szeroką gamę kolorów.

Wyjazd na przyrodę

Innym popularnym obszarem zastosowania tego mebla jest wyjazd do natury. Wielu z nas uwielbia podróżować po okolicy, siedzieć przy ognisku i spać w namiotach. Jest podwójnie miło, gdy hobby jest nie tylko przyjemne, ale także towarzyszy mu komfort i wygoda.

Kupić rozkładany stół, na przykład ze sklepu internetowego SFmeble, to znaczy zapewnić sobie wakacje w przyrodzie ze wszystkimi możliwymi udogodnieniami. Konstrukcja jest bardzo prosta w transporcie. Dzięki niewielkim rozmiarom można go przewozić zarówno w bagażniku jak i w kabinie samochodu.

Często taki mebel sprzedawany jest już w komplecie z krzesłami lub ławkami. Eliminuje to konieczność ich dodatkowego zakupu.

Do stworzenia takiej konstrukcji najczęściej wykorzystuje się takie materiały jak poliester, plastik, duraluminium, drewno i stal. Można je również łączyć ze sobą, tworząc korzystną ofertę pod względem jakości i atrakcyjności zewnętrznej.

Stół rozkładany może być dodatkowo wyposażony w nogi o regulowanej wysokości.

Aby dokonać właściwego wyboru, trzeba wiedzieć, że taka konstrukcja musi:

  • mieć niewielką wagę;
  • być wyjątkowo zwarta po złożeniu;
  • musi być odporna na uszkodzenia mechaniczne;

Jak wybrać rozkładany stół do kuchni?

Aby wybrać rozkładany projekt dla dowolnego celu, należy wziąć pod uwagę kilka podstawowych parametrów. Jednym z nich jest rozmiar. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę zarówno wymiary konstrukcji w stosunku do pomieszczenia, jak i przestrzeń dla osób, które będą obsługiwały stół. Ważnym punktem jest dopasowanie projektu do całego wnętrza kuchni jako całości. Kolor, rozmiar i kształt powinny być wybrane wcześniej. 

Rozkładany stół — oszczędność miejsca
Przewiń na górę