Co będzie istotne przy wyborze sofy rozkładanej?

W salonie nie może zabraknąć mebli wypoczynkowych, dzięki czemu możliwe będzie odpoczywanie, spędzanie czasu z rodziną i gośćmi. Obecnie można liczyć na szeroki wachlarz wyboru, bo do dyspozycji są sofy, narożniki, kanapy, fotele, leżanki, wersalki. W pokoju dziennym wspaniale odnajdą się sofy rozkładane, które mogą posłużyć jako meble do spania okazjonalnego lub codziennego. Zapewnią wygodę zarówno w dzień, jak i w nocy, domownikom i gościom.

Czym kierować się przy wyborze sofy rozkładanej z funkcją spania do pokoju dziennego?

Decydując się na zakup kanapy rozkładanej do salonu, należy zastanowić się nad tym, jakie ma być przeznaczenie tego mebla. W przypadku sofy mającej służyć też do spania, należy zwrócić uwagę na szereg dodatkowych kwestii i z większą uwagą wybrać odpowiedni model. Jeśli mebel będzie niewygodny, trzeba liczyć się z niewyspaniem i nawet dolegliwościami bólowymi. Zacząć powinno się od określenia wielkości mebla – trzeba dobrać rozmiar do wielkości pomieszczenia i potrzeb użytkowników. W przypadku sofy rozkładanej należy sprawdzić to, ile miejsca uzyska się po jej rozłożeniu. Jeżeli mebel ma być wygodny, to należy zadbać o to, aby szerokość przestrzeni do spania dla jednej osoby wynosiła przynajmniej 60 cm. Zawsze powinno się mieć na uwadze wzrost użytkownika. Wstawanie z kanapy ułatwi wyższe siedzisko, co będzie szczególnie istotne w przypadku osób starszych i mających problemy z kręgosłupem.

sofy rozkładane

Kolejną kwestią przy wyborze sofy do salonu jest sposób jej rozkładania i wypełnienie. Jeśli przez większość czasu będzie złożona, to rodzaj stosowanego mechanizmu rozkładania nie ma większego znaczenia. Jeżeli ma być często używana, to na uwadze trzeba mieć przede wszystkim wygodę i szybkość rozkładania. Sofy muszą mieć solidną i stabilną konstrukcję a takie znajdziesz na https://www.sfmeble.pl/c/sofy-rozkladane-do-salonu, odporną na uszkodzenia mechaniczne. Powinno się zwrócić szczególną uwagę na rodzaj wypełnienia, od którego zależeć będzie komfort użytkowania. Wygodę zapewni optymalna twardość – do wyboru są sprężyny, pianki, naturalne pierze, taśmy siedziskowe. Sofa nie może być zbyt miękka, lepiej sprawdzi się model z wypełnieniem twardszym, o większej elastyczności. Na uwadze powinno się mieć także tapicerkę, wykonaną z tkanin odpornych na zabrudzenia i zaplamienia, łatwą w utrzymaniu w czystości, niepodatną na uszkodzenia mechaniczne.

Comments are closed.