Rozświetlone wnętrze z lampą podłogową

Kiedy urządzamy mieszkanie, chcemy przemyśleć każdy element wystroju. Zależy nam na tym, aby całość była spójną kompozycją. Jest wiele sposobów na to, aby nasze domowe wnętrze było przytulne i eleganckie. Jednym z nich jest odpowiednie oświetlenie. W tym krótkim poradniku podpowiadamy, jak dobrać lampy podłogowe. 

Gustownie i elegancko dzięki lampom podłogowym

Pierwsze skojarzenie, jakie pojawia się w naszej głowie kiedy mowa o lampie podłogowej to poczucie kameralności. Wieczory w towarzystwie dobrej lektury i lampy są bardzo przyjemne. Dobrze jest wybrać model, który nie tylko pięknie się prezentuje, ale również jest trwały i funkcjonalny.  Klasyczna lampa z abażurem stożkowym dodaje wnętrzu eleganckiego wyrazu. Warte uwagi są również modele z abażurem cylindrycznym – więcej z tej oferty znajdziesz na sf meble. Sprawdzają się głównie w nowoczesnych wnętrzach. Najlepiej wybierać świetlówki o barwie ciepłej, ponieważ dzięki nim nasz mózg wypoczywa. Barwy zimne częściej używane są w biurach czy lokalach komercyjnych, ponieważ pobudzają i ułatwiają koncentrację. Wybór kolorystyczny lamp jest bardzo duży, co nie zawsze ułatwia zakupy. Stabilna konstrukcja to czynnik, na który warto zwrócić uwagę. Jeśli potrzebujesz pomysłów, w sklepie internetowym na pewno znajdziesz produkty, które Cię zainspirują.

Nastrojowo i funkcjonalnie 

lampy stojace

Czasem mamy konkretną koncepcję i plan, a kiedy indziej nasze podejście do designu jest bardziej elastyczne. Na pewno dobrym krokiem jest zastanowienie się, jak wykorzystać potencjał wnętrza, aby prezentowało się imponująco pod każdym względem. W końcu spędzamy w domu wiele czasu. Dobrze jest więc umilić sobie codzienność i zatroszczyć się nawet o detale, które odgrywają istotną rolę. Wcale nie musimy wydawać mnóstwo pieniędzy, aby aranżacja była harmonijna i gustowna. Takie punktowe źródło światła pozwala wyeksponować to, na czym najbardziej nam zależy – np. lampa podłogowa z wygodnym fotelem tworzy duet piękny i praktyczny. Ciesz się więc rozświetlonym pokojem dziennym, sypialnią, a nawet kuchnią. Lampa podłogowa może dobrze wyglądać w wielu pomieszczeniach. Warto dodać, że nie musimy do jednego pomieszczenia kupować lamp i żyrandoli z jednego kompletu, aby zachować spójność. Możemy jak najbardziej wybrać modele różniące się kształtem i formą. Przekonaj się zatem jak duże znaczenie w budowaniu dobrego stylu ma oświetlenie. 

Comments are closed.